Reklama
 
Blog | Tomáš Feřtek

Jak dostal Baumruk od Dobeše funkci

 

V úterý ministr školství oznámil, že zastavil projekt SPORT, na který chtělo ministerstvo čerpat 650 milionů z evropských fondů. Řekl jsem si – jenom dobře, šlo o zjevný tunel. Když mi večer přišel mail, že podle všeho ten samý den Dobeš odvolal ředitele Národního institutu dětí a mládeže a na jeho místo dosadil šéfa zrušeného SPORTu, bývalého televizního redaktora a radního Jiřího Baumruka, vážně jsem si myslel, že je to pomluva a žert na Dobešovu adresu. Omyl.

 

Čekal bych, že po tak obsáhlé, zdrcující a vyargumentované kritice, jakou obsahoval dopis z Bruselu komentující projekty připravené ministerstvem školství (k nahlédnutí ZDE), ministr buď odstoupí a nemá-li trochu soudnosti, prostě ho premiér odvolá. Zatím to nevypadá ani na jedno.  Ale neomalenost, s níž téhož dne, kdy zrušil ostudný program SPORT, jmenoval Dobeš organizačně zjevně neschopného Baumruka do funkce ředitele organizace přímo řízené ministerstvem, to bych ani od „bojovníka s přebujelou školskou byrokracií“ nečekal. To je drzost překračující i místně obvyklé meze.

Tak jsem hned ráno zjišťoval, jestli je něco tak neuvěřitelného možné, a samozřejmě že ano! Odpoledne ve dvě tu informaci jako ověřenou jako první publikovaly Novinky.cz, dnes o tom píše Mladá fronta Dnes. Takže pan Baumruk ve vedení evropského programu dokázal, že je k ničemu, a proto ho povyšujeme do vedoucí funkce, aby měl více vlivu na životy našich dětí?! Že je Baumruk aparátčík jak z praku, si lze ověřit například v 20 minutách Radiožurnálu (k poslechu ZDE). Má taková nehoráznost ministrovi školství zase bez povšimnutí projít? Myslím si, že ne. Pokud si myslíte totéž, máte možnost to sdělit ZDE. Ten samý názor sdílí už skoro sedm tisíc lidí.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama